Osvětlení je důležitým nástrojem ovlivňujícím celkovou atmosféru vašeho domova. Jeho ovládání vyžaduje pravidelné cesty k vypínačům i kontrolu zhasínání při odchodu z místnosti či domu. Pokud se ale rozhodnete jít cestou chytrého osvětlení, tyto starosti vám odpadnou.  My v KAMITU umíme tyto procesy opravdu zjednodušit a nastavit.

Jaké výhody tedy chytré osvětlení přináší?

1. Rozsvícení na základě pohybu a intenzity světla

Pokud je v místnosti zaznamenán pohyb a není v ní dostatek přirozeného světla, automaticky se světla rozsvítí.

2. Pozdržení zhasnutí dle detekce hluku

Bez ohledu na to, zda odpočíváte u televize, pracujete u počítače nebo si povídáte s návštěvou – váš domov ví, že jste v místnosti, a nezhasne vám světla, aniž byste se museli pohybovat.

3. Simulace přítomnosti

Chystáte se na dovolenou a bojíte se o bezpečí vašeho domova? Tak už nemusíte. Díky systematickému rozsvěcení světel i v době vaší nepřítomnosti se může váš dům chovat tak, jako byste tam byli, i když jste zrovna na dovolené. Tato funkce významně přispívá k zabezpečení domu.

4. Noční režim zvonku

Jakmile bude dům přepnut do nočního režimu, při zazvonění budou místo zvukového signálu blikat světla. Návštěva tak o sobě může dát vědět a zvonek neprobudí vaše děti nebo domácí mazlíčky.

5. Vypnutí zapomenutých rozsvícených světel

Systém světla automaticky vypne při odchodu z místnosti.

6. Stmívané osvětlení v každé místnosti

Ne vždy je plná intenzita světla to, co chcete. Ráno, před spaním nebo při relaxaci oceníte tlumené osvětlení, pro práci zase plný jas. S chytrým osvětlením je díky světelným náladám ovládání stmívaných světel rychlé a pohodlné, případně i zcela automatické.

7. Noční režim osvětlení

Pokud je domácnost přepnuta do nočního režimu, vybraná světla se při pohybu v místnosti rozsvítí se sníženou intenzitou (případně i jinou barvou). Zajistí tedy pohodlný průchod nebo provoz v místnosti, ale přitom vás neoslní.

8. Světelné nálady s využitím barev

Barvy mají nejen estetickou funkci. Ovlivňují i naši pohodu a produktivitu. Ke změně nálady v místnosti skvěle poslouží barevné osvětlení. Můžete zkombinovat různé zdroje. Ovládání přitom bude stále stejně snadné: Stiskem přepínáte připravené scény, abyste nemuseli pokaždé složitě nastavovat každé světlo zvlášť. To zvládne i vaše babička nebo děti. Konec zástupům vypínačů, které nikdo neumí ovládat.

9. Barevný LED pásek pod postelí pro noční režim

V noci stačí sundat nohu z postele a aktivuje se tlumené noční světlo, které postačí k orientaci, neoslní vás a vaši drahou polovičku nevzbudí.
Samo se také zhasne.

10. Centrální monitoring a správa osvětlení

Osvětlení v celém domě budete mít vždy pod kontrolou jednotlivě i centrálně. Díky mobilní aplikaci máte vždy přehled o tom, ve které místnosti se svítí a jak. V případě potřeby můžete osvětlení kdykoli změnit nebo světla vypnout.

 

Zaujalo vás, co vše chytré osvětlení umí? Pokud ano, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi zodpovíme všechny vaše dotazy!