Bezvýpadková síť, zálohovaná síť, UPS, nepřetržitý zdroj napájení – to jsou klíčová slova pro tento článek. Pojďme se společně podívat na naše řešení zálohování serverovny při výpadku elektrické energie.

Dnešní článek bude zejména o zálohování elektrické energie. Naším klientem je v tomto případu nadnárodní společnost, která se zabývá vývojem software na zakázku pro své zákazníky. Jejich programátoři tak nepracují jen na svém notebooku (kterému by eventuální výpadek elektrické energie s dobrou baterií vůbec nemusel vadit), ale ke své práci potřebují servery a relativně rozlehlou datovou infrastrukturu.

Tuto infrastrukturu mají shromážděnou v místnosti, které říkáme serverovna. Ta bývá z pravidla zabezpečená, s omezeným přístupem a klimatizovaná. Zařízení se pak ukládají do tzv. RACKů, což jsou skříně o typizované velikosti, do kterých se zařízení ukládá.

Úkol od našeho klienta zněl jasně – zálohovat vše, co v páru RACKů je. V tomto případě se jedná například o tyto technologie:

  • Aplikační servery

  • Storage servery

  • Switche a routery

  • Firewally

  • Bezdrátová síť Wi-Fi

  • Ostatní příslušenství

Náš zákazník nechtěl zařízení do jednotlivých racků, ani více menších zařízení, ale komplexní řešení zálohování celé serverovny z jednoho místa.

Řešení mělo být také snadno škálovatelné, aby se dalo v případě potřeby rozšířit o další baterie a prodloužit tak dobu provozu zálohovaných zařízení.

Rozhodli jsme se tak pro natažení nového přívodního kabelu z hlavního rozvaděče přímo do serverovny. Díky tomu lze snadno měřit spotřebu elektrické energie technologií v serverovně a udělat si tak obrázek o energetické náročnosti instalovaných zařízení v čase.

Model UPS jsme vybrali takový, aby splňoval požadavky našeho zákazníka na správu přes datovou síť. To znamená, že náš klient má vždy a odkudkoliv přehled, v jakém stavu se jeho záložní zdroj nachází, odkud zrovna bere napětí, jaké je jeho vytížení a jak moc je nabitý.
Dalším požadavkem byla snadná rozšířitelnost a údržba. Vybrali jsme tedy model s hot-swap šuplíky na baterie, které lze měnit za provozu a není tak nutná odstávka technologií, které jsou pro investora důležité.

Do racků jsme pak instalovali třífázové rozvodné panely ACAR, do kterých si klient zapojuje potřebné vybavení umístěné v RACKu.

Pokud Vás řešení zaujalo, neváhejte se na nás obrátit. Vymyslíme řešení přímo na míru Vašim potřebám.

TELEFON

KDY VOLAT

9:00 – 17:00

TELEFON

PRACOVNÍ DOBA

9:00 – 17:00