Tepelné čerpadla jsou poslední dobou více a více populární. Na trhu se objevilo mnoho firem, které je nabízejí a pro běžného zájemce je obtížné se zorientovat ve všech těch nabídkách. Jak vybrat vhodnou firmu?

Výběr správného tepelného čerpadla není nic jednoduchého a ještě možná důležitější je výběr samotné firmy, která vám zajistí proces celé realizace. Díky velké tržní síle se sice vyskytuje desítky nejrůznějších firem, které prodávají a instalují tepelná čerpadla, na druhé straně jich působí také řada těch s pochybnou pověstí a nízkou kvalitou služeb. Jelikož se jedná o investici na desetiletí, výběr správné společnosti, která vám provede instalaci a čerpadlo vám bude následně servisovat, je opravdu velmi důležitá.

Výběr špatné firmy může přivodit spoustu starostí. Mohou se udělat chyby už při počáteční volbě, kdy se vybere nevhodné tepelné čerpadlo, které může být například silně poddimenzováno. Co to znamená? Doplňkový zdroj tepla v podobě elektrokotle budete spouštět až příliš často tzn. že téměř nic neušetříte a investice přijde z velké části vniveč. Jsou ale i mnohem horší případy. V minulosti se stávalo velmi často, že firma, která čerpadlo instalovala zkrachovala. Na záruční a pozáruční servis jste tak mohli zapomenout.

Jak probíhá instalace tepelného čerpadla?

Nejdříve je potřeba probrat  aktuální stav. Podle plochy domu a izolace vypočítat topný výkon, který budete potřebovat. Projdeme spolu, jaké funkce od tepelného čerpadla požadujete. Vybereme vhodný typ zařízení. Připravíme vám nabídku na míru. Tepelné čerpadlo vám přivezeme a nainstalujeme.